MountCycle to uchwyt rowerowego numeru startowego. Głównym celem projektowym było to, aby MountCycle charakteryzowały bardzo prosta konstrukcja, a zarazem maksymalna funkcjonalność, dlatego jego głównymi zaletami są:

  • MountCycle jest wielorazowego użytku;
  • montaż na kierownicy jest bardzo wygodny i szybki i nie wymaga dodatkowych narzędzi;
  • montaż numerka startowego został tak rozwiązany, że gdy startujesz w większej liczbie zawodów i masz więcej numerów, to będziesz mógł je sprawnie montować za pomocą jednego uchwytu.

Wszystkie te cechy sprawiają, że jako zawodnik możesz wymazać z pamięci niedogodności związane z obecnym montażem numerków. Dzięki MountCycle raz na zawsze zapomnisz o frustrujących sposobach montażu za pomocą opasek zaciskowych lub sznurówek i nie będziesz musiał pamiętać o zabieraniu dodatkowych narzędzi do demontażu. MountCycle da wygodę i zadowolenie uczestnikom zawodów rowerowych.

Kształt MountCycle został zoptymalizowany pod względem tego, do jakiego roweru będzie on montowany. Uchwyt występuje w dwóch wersjach – dla rowerów MTB i dla rowerów szosowych.

HISTORIA

POMYSŁ

         Sam pomysł był wynikiem bezowocnych poszukiwań takiego uchwytu, który mógłby zastąpić obecnie powszechnie stosowane rozwiązania. Z obserwacji i poszukiwań wynikło, że np. zawodowi kolarze szosowi mają specjalne uchwyty, że biegacze również posiadają dedykowane uchwyty a kolarze MTB nie, że są skazani na opaski zaciskowe, które tak naprawdę zostały stworzone do czego innego.

Wtedy obudziła się we mnie myśl, że skoro nie ma takiego uchwytu, to może spróbuje go zaprojektować i tak oto powstały pierwsze szkice mojej wizji uchwytu.

PROTOTYP

         Na podstawie szkiców szybko wykonałem pierwszy prototyp, który testowałem i dopracowywałem przez całą zimę podczas treningów do nowego sezonu. Po trzech miesiącach testów i poprawek uchwyt MountCycle był już na tyle dopracowany, że mogłem wystąpić z wnioskiem do Urzędu Patentowego o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy. To był przełomowy etap, ponieważ od tego momentu mogłem oficjalnie testować MounCycle w zawodach rowerowych.

TESTY

         Przez cały sezon startowy w 2017 roku rozwiązanie było testowane w zawodach rowerowych, tak by sprawdzić jego niezawodność i poprawić funkcjonalność. Testy przeprowadzali między innymi zawodnicy klubu Rafako Orbea MTB Team, zwycięskiej drużyny w jednej z klasyfikacji generalnych Bike Maratonu w roku 2017. Próby wypadły wyśmienicie – wszyscy, którzy testowali uchwyt, stwierdzili jednogłośnie, że w kolejnych latach MountCycle będzie ich standardowym wyposażeniem podczas zawodów.

OŚ CZASU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *